Twenty Sixteen - en to el translation catalogue (64 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
el: Το Twenty Sixteen είναι μια σύγχρονη προσέγγιση σε μια πάντοτε δημοφιλή διάταξη του WordPress — την οριζόντια μπάρα με μια προαιρετική πλευρική στήλη δεξιά, που είναι τέλεια για ιστολόγια και ιστότοπους. Έχει επιλογές προσαρμογής των χρωμάτων με όμορφους προεπιλεγμένους συνδυασμούς, ένα αρμονικά ρευστό πλαίσιο που βάζει στο επίκεντρο τις κινητές συσκευές και άψογο φινίρισμα σε κάθε λεπτομέρεια. Το Twenty Sixteen θα κάνει το WordPress σας να φαίνεται όμορφο παντού.

en: Red
el: Κόκκινο

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
el: Μια σκέψη στο &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
el: Αναζήτηση&hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Footer Primary Menu
el: Πρωτεύων μενού υποσέλιδου

en: Footer Social Links Menu
el: Μενού κοινωνικών συνδέσμων υποσέλιδου

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
el: Προσθέστε μικροεφαρμογές εδώ ώστε να εμφανιστούν στην πλευρική στήλη.

en: Featured
el: Προβεβλημένα

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el: Φαίνεται ότι δε βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el: Λυπούμαστε, αλλά τίποτα δε βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>!

en: Nothing Found
el: Δε βρέθηκε τίποτα

en: View all posts by %s
el: Δείτε όλα τα άρθρα από %s

en: Author:
el: Δημιουργός:

en: Previous post:
el: Προηγούμενο άρθρο:

en: Next post:
el: Επόμενο άρθρο:

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Next
el: Επόμενο

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για : %s

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
el: Ετικέτες

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
el: Κατηγορίες

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
el: Δημοσιεύτηκε την

en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
el: Αφήστε το σχόλιό σας<span class="screen-reader-text"> στο %s</span>

[ctx: Used before post format.]
en: Format
el: Μορφή

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
el: Συντάκτης

en: Yellow
el: Κίτρινο

en: Gray
el: Γκρι

en: Dark
el: Σκούρο

en: Secondary Text Color
el: Δευτερεύον χρώμα κειμένου

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Main Text Color
el: Χρώμα κυρίως κειμένου

en: Page Background Color
el: Χρώμα φόντου σελίδας

en: Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Base Color Scheme
el: Βασικό Χρωματικό Θέμα

en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el: Το θέμα Twenty Sixteen απαιτεί τουλάχιστον την έκδοση 4.4 του WordPress. Εσείς χρησιμοποιείτε την έκδοση %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε και δοκιμάστε ξανά.

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
el: <span class="meta-nav">Δημοσιεύθηκε στο</span><span class="post-title">%title</span>

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
el: Πλήρη μέγεθος

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Next Image
el: Επόμενη εικόνα

en: Previous Image
el: Προηγούμενη εικόνα

en: Menu
el: Μενού

en: Skip to content
el: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: collapse child menu
el: άνοιγμα υπό-μενού

en: expand child menu
el: επέκταση του μενού απόγονος

[ctx: Montserrat font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Montserrat, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: off

[ctx: Merriweather font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Merriweather, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: off

en: Content Bottom 2
el: Κάτω από περιεχόμενο 2

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
el: Εμφανίζεται κάτω από το περιεχόμενο σε άρθρα και σελίδες.

en: Content Bottom 1
el: Κάτω από περιεχόμενο 1

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: ενεργό

en: Sidebar
el: Πλευρική στήλη

en: Social Links Menu
el: Μενού Συνδέσμων Κοινωνικών Δικτύων

en: Primary Menu
el: Κύριο Μενού

en: Proudly powered by %s
el: Με την υποστήριξη του %s

en: Comments are closed.
el: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: %1$s σκέψη σχετικά μέ το &ldquo;%2$s&rdquo;
el[1]: %1$s σκέψεις σχετικά με το &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Page
el: Σελίδα

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el: Φαίνεται ότι δε βρέθηκε τίποτα σε αυτή την τοποθεσία. Μήπως να δοκιμάζατε μια αναζήτηση;

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
el: Η Ομάδα του WordPress
